ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9996648
*
nr 999 6648
Spegel
med grönt tyg, höjd: 140 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 18:39:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 19:42:30
1
1.000 kr
6/12 12:59:07
2
Vinnande bud
7/12 18:25:15
3
1.200 kr
7/12 18:25:15
2
1.300 kr (Budbetjänt)
7/12 18:33:41
4
1.600 kr
7/12 18:33:41
2
1.700 kr (Budbetjänt)
7/12 18:34:12
4
1.800 kr
7/12 18:34:12
2
1.900 kr (Budbetjänt)
7/12 18:34:36
4
2.000 kr
7/12 18:34:36
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grönt tyg spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 999 6648
Spegel
med grönt tyg, höjd: 140 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 19:42:30 | 1 | 1.000 kr |
6/12 12:59:07 | 2 | Vinnande bud |
7/12 18:25:15 | 3 | 1.200 kr |
7/12 18:25:15 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
7/12 18:33:41 | 4 | 1.600 kr |
7/12 18:33:41 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
7/12 18:34:12 | 4 | 1.800 kr |
7/12 18:34:12 | 2 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
7/12 18:34:36 | 4 | 2.000 kr |
7/12 18:34:36 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grönt tyg spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32